Hruby Edit, mesteroktató

Egyetemi diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Debreceni Konzervatóriumában szerezte Raicsné Szerdahelyi Éva növendékeként. Tanulmányai utolsó évében elnyerte a Soros Alapítvány ösztöndíját, majd a Greater Buffalo Opera Company ösztöndíjasa lett Amerikában.

Amerikából hazatérve egy éven át a Magyar Rádió énekese, majd a Budapesti Operabarátok Ösztöndíjasa lett. A Magyar Állami Operaházban Puccini Bohéméletének Musetta-jaként debütált, majd olyan darabokban énekelt, mint Bizet: Carmen, Britten: Peter Grimes, Verdi: Rigoletto, Vajda: Leonce és Léna, Kacsóh: János vitéz, stb. Ezzel párhuzamosan a Debreceni Csokonai Szanházban Mozart: Varázsfuvolában Pamina, Cimarosa: Titkos házasságában Carolina. Tíz éven át a Pesti Vigadóban, majd a Belvárosi Szanházban működő Interoperet primadonnája.

Együtt dolgozott többek között Lukács Ervinnel, Medveczky Ádámmal, Kovács Jánossal, Pál Tamással, Oberfrank Péterrel, Köteles Gézával, Török Gézával, Kocsár Balázzsal, Kesselyák Gergellyel, Tokody Ilonával, Wiedemann Bernadettel, Kiss B. Attilával, Kertessi Ingriddel, Temessi Máriával, Fekete Attilával, csak hogy néhány nevet említsünk.

Meghívott vendégművészként fellépett Európa szinte minden országában, Ausztriában, Olaszországban, Svájcban, Belgiumban, Franciaországban, Németországban, Hollandiában, Romániában, illetve az Amerikai Egyesült Államokban.

Énekesi pályafutása mellett mindvégig a tanításnak is ugyanolyan fontos szerepet tulajdonított. Majd’ 10 évig Újpesten a magánének-tanszak vezetője, illetve az Erkel Opera-stúdió alapítója, művészeti vezetője.

Frissítés dátuma: 2017.10.25.