Dr. Lakatos Péter, egyetemi docens

Zongoraművész, -tanári diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerezte.

Oktatói tevékenységet folytatott 1992-től a budapesti II. kerületi zeneiskolában zongoratanárként, 1995-től a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar adjunktusa, zongora főtárgy, kíséret, lapról játék tárgyak tanára. Diploma megszerzése után még két évig tanult a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem csembaló tanszakán. Éveken át az Erkel Ferenc kamarazenekar állandó countino-játékosa volt. Ennek megfelelően a zongoratanítás mellett, csembaló speciális kollégiumot is vezetett. Emellett szólistaként és kamarapartnerként – bátyjával Lakatos György fagottművésszel – koncertezett több magyarországi városban, készítettek rádiófelvételeket a Magyar Rádióban.

Közéleti tevékenységként több nagyszabású, keresztény elkötelezettségű, magas szakmai színvonalú rendezvénynek főszervezője volt. /Pl: Händel: Messiás című oratóriuma/ Magyarországi kis- és nagyegyházi, evangéliumi gyülekezetek nyári egyházzenei képzésének alapító szervezője.

Frissítés dátuma: 2017.06.02.