Dr. Kapusi Kálmán, egyetemi docens, tanszékvezető

Felsőfokú zenei tanulmányait a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetében végezte, ahol először gordontanár, majd szolfézstanár diplomát szerzett. 2000-2001 Grazban folytatott nagybőgő tanulmányokat (Hochschule für Musik), majd 2003-2005 a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar egyetemi tagozatos hallgatója. Gordonművész-tanár végzettsége után, 2006-2009 Pozsonyban (Academy of Music Bratislava)folytatott doktori tanulmányokat, Prof. Dr. Radoslav Sasina növendékeként. Disszertációjának címe: Montag Lajos tevékenységének hatása magyar és európai kontextusban. 2008 óta a Zeneművészeti Karon tanít: gordon főtárgy, hangszermetodika, kamarazene, vonós interpretációs gyakorlat tárgyak tanára.

Rendszeres résztvevője a németországi Michaelsteinban évente megrendezésre kerülő nemzetközi nagybőgőkurzusnak. Kamaraművészként számos hangverseny fellépője, Európa valamennyi országában megfordult. 1998-ban Izraelben vendégszerepelt. Állandó kisegítője volt Graz Szimfonikus zenekarának. Az Óbudai Társaskörben 2007. márciusában megrendezett Pege Aladár emlékkoncerten meghívott szólistaként lépett fel Mező László és Saru Károly társaságában. 2009-ben a VIII. Országos Nagybőgős Találkozón kurzust tartott.

Kiterjedt nemzetközi szakmai kapcsolattal rendelkezik. 2008- ban hangszermetodika jegyzetet állított össze. Komolyzenei tevékenysége mellett különböző jazz formációkkal lép fel, általában Zakar Zoltán és Pleszkán Frigyes partnereként.

Frissítés dátuma: 2019.04.15.