Dr. Kapusi Kálmán, egyetemi docens, tanszékvezető

Felsőfokú zenei tanulmányait a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetében végezte, ahol először gordontanár, majd szolfézstanár diplomát szerzett. 2000-2001 Grazban folytatott nagybőgő tanulmányokat (Hochschule für Musik), majd 2003-2005 a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar egyetemi tagozatos hallgatója. Gordonművész-tanár végzettsége után, 2006-2009 Pozsonyban (Academy of Music Bratislava) folytatott doktori tanulmányokat, Prof. Radoslav Sasina növendékeként. 2008 óta a Zeneművészeti Karon tanít: gordon főtárgy, hangszermetodika és repertoárismeret, szakmódszertan-szakdidaktika, zenekari repertoárismeret, szakmódszertani kísérő szeminárium, kamarazene és reflektív szeminárium tárgyakat.

2009 óta minden évben meghívott oktatója az Országos Tatai Nagybőgős Találkozónak. Mesterkurzust tartott és szólókoncertet adott többek között a Lengyelországban található Wroclaw-i Zeneakadémián és a Párizsi Konzervatóriumban. 2019-ben szakmódszertani könyvet írt a felsőoktatásban tanuló leendő nagybőgőtanárok számára.

Kutatási területe az alapfokú művészetoktatásban tanuló hátrányos helyzetű diákok lemorzsolódásának a vizsgálata. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen két alkalommal vett részt nagybőgős DLA koncerten és védésen, mint bizottsági tag.

Szólistaként és különböző együttesek tagjaként fellépett számos helyen: Németország, Lipcse (Gewandhaus), Németország, Berlin (Filharmónia Koncertterem), Csehország, Prága (Academy of Music), Ausztria, Graz (Stefaniensaal, Opernhaus), Franciaország Conservatoire de Paris (Ducas salle), Lengyelország, Wroclaw Academy of Music (Theater hall), Szlovákia, Pozsony (Academy of Music) Kína, Sanghaj (Grand Theatre), Spanyolország, Benelux Államok, Svájc, Németország, Olaszország, Dánia, Finnország, Izrael stb…

Komolyzenei tevékenysége mellett különböző könnyűzenei és jazz formációknak is aktív tagja nagybőgősként és zongoristaként is.

Frissítés dátuma: 2020.03.05.

A tájékoztatót megismertem.