Belépési feltételek a 4 féléves zeneművésztanár mesterképzési szakra

Belépési feltételek

• A 4 féléves tanári-zeneművésztanár mesterképzési szakra kizárólag nem azonos szakterületi egyetemi szintű, mesterokozatú vagy főiskolai szintű tanár szakképzettség birtokában lehet jelentkezni.

A felvétel feltételei

• A jelentkezők teljesítményét a gyakorlati szakmai felvételi vizsgán és a pályaalkalmassági felvételi vizsgán nyújtottak alapján állapítjuk meg. Az azonos tanári szakképzettségre jelentkezők mindegyike azonos személyi összetételű vizsgabizottság előtt teljesítik a felvételi vizsgakövetelményeket, ugyanezen gyakorlat érvényes a pályaalkalmassági felvételi eljáráshoz. A szakmai és a tanári felkészültséget felmérő felvételi vizsga nem szervezhető azonos napon. (Ettől eltérni csak a felvételiző kérésére lehet.)

A részletes felvételi vizsgakövetelmények

A jelentkezési laphoz csatolandó a jelentkező szakmai előtanulmányainak írásbeli összefoglalása.

Felvételi pontszámok

•  szakmai alkalmassági vizsga: 98 pont

Többletpontok minden szak esetében:  maximum 2 többletpont adható.

• Esélyegyenlőségi maximális pont: 1 pont ( fogyatékosság: 1 pont, gyermekgondozás: 1 pont, hátrányos helyzet: 1 pont)
  • 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 2 pont
  • 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 1 pont