A kar küldetése

A Zeneművészeti Kar a hazai zenei felsőoktatás szerves részeként működő felsőoktatási képző helyszín, a Debreceni Egyetem szervezeti egysége. Célja és feladata a magyar zenekultúra átörökítése az egymást követő generációk számára, zenetanárok, zeneművész tanárok, zeneművészek képzése. E feladat legfőként a régióban, de Magyarország egész területén központi része a küldetésnek. A szűken vett oktatási célok mellett a Kar jelentős kulturális szerepvállalása különleges feladat.

A képzést kiegészítő színes hangversenyélet fenntartása, Debrecen M. J. Város Önkormányzatával kialakított folyamatos együttműködés különleges többletérték. A Zeneművészeti Kar hasonló szerepvállalása az Egyetem belső közművelődési és kulturális életében az általános funkciók kiemelt része. A hazai művészeti felsőoktatásban a Kar az egységes zenekultúra gyarapításában érdekelt, a nemzetközi zenei életben pedig a magyar értékek felmutatása és elismertetése a cél. E feladatoknak megfelelően fontos törekvés minden lehetséges kapcsolati forma erősítése az Európai Unió országaival valamint az Unión kívüli országokkal fennálló és tovább bővítendő kapcsolat.

Debrecen, 2017. július 7.

Frissítés dátuma: 2017.07.08.