SONUS ütőegyüttes

Művészeti vezető: Szabó István

A SONUS ütőegyüttes   A SONUS ütőegyüttes 2017-ben

Az 1974 óta létező és a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar keretein belül működő együttes magyarországi fellépései mellett több külföldi országban is bizonyította már a debreceni ütősök felkészültségét. Az együttes 2004 óta viseli a SONUS nevet és ezen a néven koncerteztek 2005-ben Lengyelországban és Japánban, 2007-ben Szlovákiában, Csehországban és Romániában. Rendezvényeik között gyermekeknek szóló hangszerbemutató, valamint a legkisebbeknek összeállított mesekoncert szerepel. A 2007/2008. tanévben – az országban egyedülálló módon – a debreceni egyetemisták számára speciális kollégiumot indítottak, melynek keretében a hangszertörténeten kívül a kortárs magyar és külföldi zeneszerzők darabjait mutatták be. Repertoárjukon nagy sikerrel szólalnak meg az együttes tagjai által készített átiratok és a tagok által írt darabok.

Frissítés dátuma: 2019.01.11.