Kortárs zenei énekverseny Petrovics Emil emlékére

2021, augusztus 12 - 14:00
Az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiája és a Conservatory Alapítvány egyfordulós kortárs zenei énekversenyt hirdet Petrovics Emil emlékére 2021. augusztus 12-én.

A versenyre jelentkezésnek nem feltétele az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiáján való részvétel.

A zsűri elnöke: Petrovics Eszter
A verseny szakmai vezetője: Bátori Éva operaénekes, Érdemes és Kiváló Művész

HELYSZÍN:
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, 4032 Debrecen, Nagyerdei krt. 82.

KORHATÁR:
1991–2002 között született énekesek

KATEGÓRIÁK:
  I. kategória: 1997 – 2002 között születettek
 II. kategória: 1991 – 1996 között születettek
III. kategória: 1991 – 2002 között születettek 20-21. századi vokális zene kamarazenei kísérettel

A kategóriák I. díja: 100.000,- Ft

VERSENYANYAG:
I–II. kategória:
•    Kötelező mű: egy Petrovics dal vagy ária, a jelentkező választása alapján
•    Szabadon választott mű: egy kortárs dal vagy ária
III. kategória:
•    Szabadon választott kortárs zenei ária vagy dal kamarazenei kísérettel (max. 5–6 hangszer)

ZONGORAKÍSÉRŐ:
Amennyiben a versenyző nem saját zongorakísérővel lép fel, zongorakísérőt térítés ellenében biztosítunk. Díja 5.000,- Ft, amely egy próbát és a versenyszereplést foglalja magába.
Az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiájának résztvevői számára a zongorakísérőről térítésmentesen gondoskodunk.

NEVEZÉSI DÍJ: 15.000,- Ft
A nevezési díjat a Conservatory Alapítvány számlaszámára kérjük átutalni: 11738008-20715995.
Bátori Éva ének mesterkurzusára jelentkezett hallgatóknak a nevezési díját a részvételi díj tartalmazza.

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: A jelentkezési határidőt meghosszabbítottuk, továbbra is várjuk a jelentkezéseket!

JELENTKEZÉSI LAP

A jelentkezéseket az alábbi címre kérjük elküldeni:

Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar
4032 Debrecen, Nagyerdei krt. 82.

vagy

A tájékoztatót megismertem.