A klasszikus és jazz-szaxofonozás különbségei és hasonlóságai - Dr. Puskás Levente szaxofonművész online előadása és workshopja

2020, november 26 - 10:00
Dr. Puskás Levente szaxofonművész, a DE Zeneművészeti Kar egyetemi docense tart online előadást és workshopot a klasszikus és jazz-szaxofonozás különbségeiről és...

... hasonlóságairól 2020. november 26-án, csütörtökön 10 órától a Gulyás György Szakkollégium szervezésében.

A szaxofon korunk egyik legnépszerűbb hangszere. Ha bekapcsoljuk a televíziót, rádiót, vagy akármelyik internetes oldalon járunk, biztosan találkozunk vele és hallhatjuk behízelgő, elbűvölő, vagy olykor érces, nyers hangját, hiszen a jazzben, a könnyűzenében, tánczenében, popzenében vagy akár a népzenében is elképzelhetetlen olyan zenei együttes, amelyben ne bukkanna fel. Azonban azt már kevesen tudják, hogy a szaxofon története és történelme 170 éves múltra tekint vissza. Adolphe Sax az 1800-as évek közepén alkotta meg a hangszert és abban az időben még nem léteztek azok a zenei stílusok, amelyeknek a szaxofon manapság „főszereplője”. A 20. században a klasszikus és a jazz- (könnyűzenei) szaxofonozás kettéválik és a két stílusbeli különbség a mai napig megfigyelhető mind a zenei felfogásban, mind a hangképzés terén. Az előadás e két, egymástól merőben eltérő megközelítési mód hasonlóságait és különbségeit mutatja be.

Az online előadás Google Meets felületen kerül megrendezésre a következő linken: meet.google.com/zqw-nniv-oxo

Előadásunk minden érdeklődő számára nyitott!

A tájékoztatót megismertem.