Gyakorlásmódszertan és zenei képzeletfejlesztés mesterkurzus Dr. Stachó Lászlóval

2020, október 21 - 10:00 - 2020, október 22 - 20:00
Stachó László tart mesterkurzust a Gulyás György Szakkollégium szervezésében két napon át a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán.
A mesterkurzuson egy újonnan kifejlesztett zenei figyelemirányítási módszertan, a Gyakorlásmódszertan mentén foglalkozunk a résztvevők főtárgyi, ill. kamaradarabjaival. E módszertan igen hatékonyan segít a legkülönbözőbb stílusú és nehézségű darabok pontos és biztonságos, a zenei tartalmat előtérbe helyező megtanulásában, és részben memorizálásukban is. A Gyakorlásmódszertan elsősorban a zenei figyelem irányításának képességét fejleszti: képessé tesz arra, hogy a zenei folyamatban otthonosan és kényelmesen tájékozódjunk, és minden pillanatban koncentráltan és mélyen át tudjuk élni a zene tartalmát. Eddigi, széles körű tapasztalataink nyomán a gyakorlásmódszertani fejlesztés eredményeképpen igen jelentős javulás tapasztalható nemcsak a résztvevők zenei formaérzéke, lüktetés- és ritmusérzéke, hanem zenei átélésük és kifejezőkészségük intenzitása terén – már nagyon rövid időn belül is.
Helyszín: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar (4032, Debrecen Nagyerdei krt. 82.)
A jelenlegi higiéniai szabályok betartása érdekében kérünk mindenkit, hogy viseljen a kurzus során szájat és orrot eltakaró maszkot!
A kurzus mindenki számára díjtalan!

A tájékoztatót megismertem.