Farkas Gábor "Steinway Artist" zongoraestje

2021, május 16 - 19:00
Új időpontban, 2021. május 16-án, vasárnap kerül megrendezésre Farkas Gábor zongoraestje a Steinway hangversenysorozat keretében.

2021. május 16. vasárnap 19.00

Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar - Liszt terem

FARKAS GÁBOR "STEINWAY ARTIST" ZONGORAESTJE

Műsor:

Chopin: g-moll ballada No. 1, Op.23
Chopin:  Asz-dúr impromptu No.1,Op.29
Chopin: cisz-moll "Fantaisie impromptu" No. 4, Op.66
F. Chopin: Asz-dúr " Hősi" polonéz Op.53

- rövid szünet -
Chopin-Liszt: Meine Freuden
Liszt: Genfi harangok
Liszt: Villa d'este szökőkútjai
Liszt: Valse Impromptu
Strauss-Grünfeld: Soirées de Vienne

Farkas Gábor generációjának egyik legkiemelkedőbb zongoristája, a romantikus repertoár széles körben elismert interpretátora, a világ legjelentősebb zenei fesztiváljainak és koncerttermeinek állandó meghívottja. Több rangos nemzetközi verseny győztese (Baden bei Wien, Karlstad, Budapest, Weimar). Napjainkra immár számos szólólemeze látott napvilágot a Warner Music Hungary, a Hungaroton, a Toccata Classics London, valamint a Steinway & Sons Records gondozásában. Kiváló tehetségét és eddigi pályafutását a magyar állam Liszt és Junior Prima díjjal ismerte el, valamint egyben Steinway Artist is, és az Aoyama Music Award birtokosa. Négy évig a Tokyo College of Music (Japán) professzora volt, ma a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője.

Jegyár: 2000 Ft, diák- és nyugdíjas belépő: 1500 Ft,
amely a hangverseny megkezdése előtt a helyszínen megvásárolható.

A tájékoztatót megismertem.