I. Kínai-Európai Ifjúsági Zongoraverseny és Fesztivál Liszt Ferenc emlékére

Helyszín:
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának
Liszt-terme és Kamaraterme

Időpont: 2020. február 1-2.

Szervezők:

International China Liszt Piano Competition China Representative Office, Beijing
Stichting Chinees Cultuur Muziek en Kunst, Amsterdam
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, Debrecen

Verseny tervezett menetrendje:

Január 30. / 9.00: Sorsolás
Február 1. / 9.00-19.00: A versenyprogramok bemutatása
Február 2. / 9.00-15.00: A versenyprogramok bemutatása
Február 2. / 17.00: Gálahangverseny

1. Korcsoportok:

I. kategória (szabad program)
Gyermek B (03) - 2010.01.01-2011.12.31. között születettek
Gyermek C (04) - 2008.01.01-2009.12.31. között születettek
Junior A (05) - 2006.01.01-2007.12.31. között születettek
Junior B (06) - 2004.01.01-2005.12.31. között születettek
Ifjúsági (07) - 2001.01.01-2003.12.31. között születettek

II. kategória (Liszt program)
Junior (09) - 2004.01.01-2007.12.31. között születettek
Ifjúsági (10) - 2001.01.01-2003.12.31. között születettek

2. Repertoár

I. kategória
Gyermek B, C - egy szabadon választott etűd és egy előadási darab. Maximális időtartam 6 perc.
Junior A, B - egy szabadon választott etűd és egy előadási darab. Maximális időtartam 8 perc.
Ifjúsági - egy szabadon választott etűd és egy előadási darab. Maximális időtartam 10 perc.

II. kategória
Junior - egy Liszt etűd és egy Liszt előadási darab. Maximális időtartam 8 perc.
Ifjúsági - egy Liszt etűd és egy Liszt előadási darab. Maximális időtartam 10 perc.

3. A zsűri tagjai

Eckhardt Gábor - Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Budapest
H. Kürtösi Mónika - Kalász Művészeti Iskola, Budakalász
Laskay Edit - Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola - AMI, Debrecen
Pless Attila - Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara, Debrecen
Xie Zhebang - Normal Egyetem Zeneakadémia, Shanghai
Yang Ming - Központi Konzervatórium Gulangyu Zongoraakadémia, Peking

4. Díjak

A zsűri minden kategóriában I., II., és III. díjat, valamint különdíjakat adhat ki.
A verseny abszolút legjobb három versenyzője az "Univerzum" díjat kapja.
A díjak összértéke 6.000 EUR.

5. Az értékelés szempontjai

A zsűri a versenyzők teljesítményét max. 100 ponttal jutalmazhatja. A végső pontszám többek között az alábbi szempontok figyelembe vételével alakulhat ki:
a) darabválasztás, repertoár,
b) stílusérzék,
c) hangszerkezelés, hangképzés,
d) technikai felkészültség,
e) ritmus, tempótartás,
f) előadói szabadság,
g) szuggesztivitás,
h) színpadi megjelenés.

6. Műsoridő

A kategóriánként előírt műsoridő betartása kötelező! A zsűri fenntartja a jogát annak, hogy a megadott műsoridőt túllépő versenyző produkcióját félbe szakítsa.

7. Gálahangverseny

A Gálahangverseny műsora a zsűri javaslata alapján alakul ki. A díjátadási ceremónián való részvétel elvárt, a díj átvételének feltétele. Különösen indokolt esetben a zsűri ez alól felmentést adhat.

8. Jelentkezés

a) Jelentkezési határidő: 2019. december 9.
Ösztöndíj iránti kérelem pályázatok határideje: 2019. november 25.
b) Jelentkezési díj: 80 EUR
Korlátozott számban ösztöndíjra (díj mérséklésre) lehet pályázni.
Az összeget az alábbi számlára kérjük utalni:
Stichting Chinees Cultuur Muziek en Kunst
ABN-AMRO Bank
Számlaszám: NL 59 ABNA 0540 229261

c) A jelentkezés angol nyelven történik, az alábbi "Application form" kitöltésével:

APPLICATION FORM

Csak segítséget nyújt hozzá a magyar nyelvű fordítás, kérjük, ne ezt töltsék ki! A jelentkezés az "Application form" (Jelentkezési lap), valamint a születési adatok hitelességét igazoló dokumentum fénymásolatának elektronikus úton való elküldésével és a jelentkezési díj átutalásával válik érvényessé. Beküldési cím:
A jelentkezés elfogadásáról 2019. december 13-ig mailben visszajelzést küldünk.

d) Ha a versenyző bármilyen okból nem jelenik meg a versenyen, a Jelentkezési díj visszatérítését nem igényelheti.

9. Sorsolás

A versenyzők fellépési sorrendjét meghatározó sorsolás a verseny előtt két nappal történik. Minden jelentkező sorszámot kap, és a legfiatalabb kínai versenyző fogja kategóriánként kihúzni a kezdő számot. A sorsolás eredményéről és a verseny menetrendjéről január 30-án elektronikus értesítést kapnak a versenyzők.

10. Audio-video felvétel

A verseny teljes időtartama alatt a produkcióiról felvétel készül, amely a szervezők tulajdonát képezi. A szervezőknek jogában áll ezeket a felvételeket a digitális térben használni, illetve a média számára rendelkezésre bocsátani. A versenyzők a vágatlan felvételeket a szervezőktől kérésre megkaphatják, de ezt kereskedelmi forgalomba nem hozhatják.