Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiája

2022, július 12 - 10:00 - 2022, július 23 - 21:00
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Conservatory Alapítvány huszonegyedik alkalommal rendezi meg az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiáját szakközépiskolás növendékek, főiskolások, egyetemi hallgatók és fiatal zenetanárok számára.

Az egyéni mesterkurzusok mellett kamarazenei és zenekari munka biztosítja a szakmai fejlődést.

A rendezvény keretein belül a megszokott mesterkurzusok mellett szervezzük meg a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar zenekari táborát Vásáry Tamás zongoraművész, karmester irányításával, amelyet követően az együttes nyilvános  hangversenyeket ad.

A Nyári Akadémia a hangszeres mesterkurzusok mellett ének mesterkurzust is hirdet a 20-21. századi vokális zene előadásmódjáról, melynek záró eseményeként kortárs zenei énekversenyt rendezünk Petrovics Emil emlékére.

A program részét alkotják a tematikus tartalmú hangversenyek, melyek közreműködői a kurzust tartó professzorok és meghívott művészek.

További információk: https://ymsa.unideb.hu/

A tájékoztatót megismertem.