18 feb
A zenehallgatás művészete
Különleges, „szóbeli” zenei élményt kínál vendégeinek a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának következő előadása. A Science Caféban „A hallgatás művészete” címmel Váradi Judit egyetemi docens tart előadást.
06 feb
Veres Gábor (1969-2020)
Életének 51. évében 2020. január 28-án elhunyt Veres Gábor habilitált egyetemi tanár, az MTA doktora, a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Intézetének és Klinikájának igazgatója. A Debreceni Egyetem, az Általános Orvostudományi Kar saját halottjának tekinti.
04 feb
Újra megszólal a világhírű zongora
Egy egész évadnyi élményt sűrít a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara a Steinway Zongoraesték koncertsorozatba. Február elejétől összesen hat alkalommal szólaltatják meg kiváló művészek a világ egyik leghíresebb zongoráját.
31 jan
Földes István (1924-2020)
Életének 96. évében elhunyt Földes István professor emeritus, az anatómia kiemelkedő képviselője, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézetének 70 éven át hűséges munkatársa.
29 jan
Pótolhatatlan veszteség
Életének 51. évében, 2020. január 28-án elhunyt Veres Gábor professzor, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Gyermekgyógyászati Intézetének igazgatója, a Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója.
22 jan
Bárdos Szimpózium 2020
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara 2020-ban ismét megrendezi szakmai találkozóját, a Bárdos Szimpóziumot. A találkozó programja zenepedagógiai...
21 jan
Bukai József (1933-2020)
Életének 86. évében, 2020. január 3-án elhunyt Bukai József okleveles agrármérnök, a jogelőd Debreceni Egyetem Nyírségi Mezőgazdasági Kutató Intézet egykori tudományos igazgatóhelyettese, valamint vezető nemesítője. Bukai Józsefet a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.
21 jan
Német kapcsolat
Még szorosabbra fűzné évek óta jól működő kapcsolatát a Debreceni Egyetemmel a budapesti Goethe Intézet új vezetője – hangzott el hétfőn, Evelin Hust bemutatkozó látogatásán. Az igazgatót Bartha Elek rektorhelyettes és Keményfi Róbert dékán fogadta.
15 jan
Könnyűzene és klasszikusok
Egyedülálló hangszeres képzéseket kínál a mostani felvételi időszakban is a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. Mindezek mellett új szakkal várja a fiatalokat a ZK és jelen lesz a könnyűzenei oktatás is.
10 jan
Újabb öt évig szól a Campus Rádió
Engedélyt kapott a Médiahatóságtól a Campus Rádió arra, hogy folytassa a működését. A népszerű rádióállomás a következő években is jelen lesz a debreceni egyetemisták és a helyi rádióhallgatók életében, ráadásul megújult, izgalmasabb arculattal.