22 már
Gyógyító bábjáték
Duda, mandolin, kaval, kantale és egyéb hangszerek kíséretében mutatta be legújabb sikerdarabját a Vojtina Bábszínház a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika gyermekhematológiai osztályán a beteg gyerekeknek.
17 már
Ütős sikerek
Országos ütőhangszeres versenyt nyertek a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumának és Általános Iskolájának tehetséges diákjai.
16 már
Az Odüsszeiát hozza el a DESZínház
Kirké avagy kalandozások a disznóólban címmel lép legközelebb színpadra a Debreceni Egyetemi Színház társulata. A darab az Odüsszeia egyik állomását dolgozza fel, az előkészületek pedig egészen 2015 decemberéig nyúlnak vissza.
10 már
Jubileumi Campus világsztárokkal
The Prodigy, Alle Farben, Charlott Boss – világhírű fellépők az idén 10 éves Campus Fesztiválon. Kelet- Magyarország legnagyobb könnyűzenei rendezvényén a Debreceni Egyetem is már a nulladik naptól várja a fesztiválozókat.
08 már
Olasz irodalmi csemege Debrecenben
A fantázia és a fantasztikum Giuseppe Bonaviri írásművészetében címmel rendez kétnapos nemzetközi konferenciát a Debreceni Egyetem Olasz Tanszéke. A rendezvény központi témája a közelmúltban elhunyt szicíliai író munkássága.
06 már
Dohnányi verseny: íme a nívódíjasok
Zenével telt meg a hétvégén a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara, most rendezték ugyanis a XIV. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozót és Versenyt. A rangos eseményre Szegedről, Győrből és Miskolcról is érkeztek hallgatók.
06 már
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Rektorválasztás, InterTalent, megállapodás a Ganzzal, együttműködés a Magyar Nemzeti Bankkal, Buzánszky Kupa – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított februárban is a Díszudvar magazin.
03 már
Arany 200
Kétszáz lufi, kétszáz idézet – rendhagyó módon kezdődött idén a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolájának kéthetes programsorozata, mellyel egykori névadója, Arany János előtt tisztelegnek a diákok és tanáraik.
27 feb
Családi kiállításon a radiológus művei
Az egyetem professor emeritusa és korábbi klinikaigazgatója, Péter Mózes egy igazán különleges tárlaton mutatta be alkotásait, hiszen ezúttal nem csak az ő, hanem a két unokája festményeit is megtekinthetik az érdeklődők.
13 feb
A jubiláló forint az egyetemen
„Piroshasú, zöldhasú, bélás” – a 70 éves forint történetéből nyílt tárlat a Debreceni Egyetemen az intézmény és a Magyar Nemzeti Bank közös szervezésében. A felek a további együttműködésről is beszéltek a kiállítás megnyitóján.