Külföldi művészek előtt bizonyíthatnak
Az ország minden pontjáról és külföldről is érkeznek fiatal zenészek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karára a hétvégén. Április 8. és 10-e között 40. alkalommal adnak otthont a Rézfúvós és Ütőhangszeres Találkozónak és Versenynek.
Arany János emlékezete
A jubileumok jegyében rendezi meg 15. alkalommal április 10-12. között Debrecen a Költészeti Fesztivált, amelynek középpontjában idén Arany János születésének 200. évfordulója áll.
Rákosi börtönei Debrecenben
Valódi bitófa és eredeti tárgyakkal berendezett börtöncella idézi meg az ötvenes évek büntetés-végrehajtási intézeteit és az internálótáborok világát a Debreceni Egyetem jogi karán nyílt vándorkiállításon.
Ünnepi készülődés
Berzselt tojás, pompon csibe, krepp rózsa - közös ajándékkészítéssel hangolódnak a húsvéti ünnepekre a Debreceni Egyetem néprajz szakos hallgatói.
30 már
Alázatról és sikerről az egyetemen
A magyar öttusasport történetének egyik legnagyobb alakja, az olimpiai bajnok Balczó András, a Nemzet Sportolója sportról és akaraterőről beszélt az Olimpiai Akadémia programsorozat legutóbbi előadásán a Debreceni Egyetemen.
28 már
Nemcsak sokszínű, finom is a DE
A tervezettől eltérően egy héttel később, május 5-én tartják meg az International Food Day-t a Debreceni Egyetemen. A szervezők az időjárási előrejelzések miatt döntöttek a programváltozásról.
28 már
Kodály Zoltán előtt tisztelegnek
Ünnepi kórushangversenyt rendez a zeneszerző születésének 135., valamint halálának 50. évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara március 31-én, pénteken.
27 már
„Színház az egész világ"
William Shakespeare szavait mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a színházi világnap alkalmából egy délutánra színpaddá változott a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára is.
23 már
Versünnep a Balásházyban
Kányáditól Villonig – idén először szerepelt műfordítás, és érkezett határon túli résztvevő a Debreceni Egyetem pallagi gyakorlóiskolája által szervezett vers- és prózamondó versenyre.
23 már
Fiatal irodalmárok fóruma
Önfejlesztő irodalomról, háború által megváltozott személyiségekről, illetve a bántalmazás és a rabszolgatartás kapcsolatáról tartottak előadást a Debreceni Egyetem PhD-hallgatói a szerdai tanácskozáson.