Szent László öröksége az egyetemen
„Tiszta hittel, erős kézzel” címmel nyílt vándorkiállítás mutatja be Szent László életét és korát az érdeklődőknek a Debreceni Egyetemen.
Húsz nemzet kulináris forgataga
Ízek, illatok, tradicionális népviseletek, zenék és zászlók töltötték meg a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Kollégiuma előtti teret pénteken, az International Food Day-en. A nemzetek gasztronómiai versenyét ebben az évben Izrael nyerte meg.
„A Steinway Művésze” érkezik
Kaneko Miyuji Attila ad koncertet a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán, a Konzervatóriumi Esték idei utolsó alkalmán május 7-én, vasárnap. A japán-magyar zongoraművész húsz év után tér vissza Debrecenbe.
Arany Jánosról és koráról
„Nem mind Arany, ami fénylik” - Arany János és kora: a 19. századi Magyarország címmel rendeztek kétnapos konferenciát a Debreceni Egyetemen a költő születésének kétszázadik évfordulója alkalmából.
Agrárbál Hajdúnánáson
A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karával közösen rendezett Locsoló- és Koronabált Hajdúnánás önkormányzata a Művelődési Központ színháztermében.
Orosz világ az egyetemen
Orosz Központot hoztak létre a Debreceni Egyetemen. A Russzkij Mir Alapítvány közreműködésével kialakított intézmény célja az orosz kultúra népszerűsítése, valamint a nyelvoktatás támogatása.
„Zenés” Science Café
Ötven év debreceni zenetanárképzése címmel Duffek Mihály, a Zeneművészeti Kar dékánja tart előadást a Science Caféban. A Debreceni Egyetem ismeretterjesztő sorozatában az oktatók-kutatók kávéházi környezetben számolnak be eredményeikről.
Kihívások előtt a zenepedagógia
A zenetanítás eszközeit, az élményalapú módszereket és a koncert-pedagógiában rejlő lehetőségeket is áttekintették öt ország kutatói az egyetem Zeneművészeti Karán, a zenetanárképzés 50 éves évfordulója alkalmából tartott konferencián.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új projektek, ünnepi megemlékezés, jubileumi évfordulók, haltani konferencia, Natural Expo, TörDElő – márciusban is ott voltak az egyetem legfontosabb eseményein a Díszudvar magazin kamerái.
Határsáv
Történet a Debreceni Egyetem egykori zenekaráról, melynek tagjai látták a Berlini Fal leomlását, az 1989-es romániai eseményeket, a Szovjetunió, a Varsói Szerződés és a KGST felbomlását.