Zola Debrecenben
A francia író dédunokája is előadást tart azon a nemzetközi konferencián, amelyet a Zola munkásságát kutató szervezet, az Association Internationale Zola et Naturalisme (AIZEN) a Debreceni Egyetemmel közösen tart június 8-10. között.
Szobor a példaadó professzornak
Halálának 20. évfordulóján tanítványai, családtagjai, barátai és egykori kollégái körében avatták fel Árvay Sándor professzor szobrát a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája előtt. A klinikaigazgató mellszobra Ecsedi Zsolt szobrász munkája.
„Múltunk alapja, jövőnk oszlopa”
Szent László hitbeli öröksége és az egyházak olyan kohéziós erőt jelentenek, amely kaput nyit a határon túliak, a világ magyarsága felé – mondta a lovagkirály értékeit bemutató konferencián Jávor András, a Debreceni Egyetem rektori főtanácsadója.
Tények és tévhitek a babanyelvről
Hogyan sajátítják el anyanyelvüket a kisbabák? Erre is kereste a választ legújabb könyvében a Debreceni Egyetem Magyar Nyelvtudományi Tanszékének tanársegédje, Fehér Krisztina.
Világsztárok előtt zenél az Android
A Debreceni Egyetemhez kötődő együttes június 2-án a legendás Genesis gitárosával és a Mezzoforte dobosával érkező Djabe előzenekaraként lép színpadra a Lovardában. A koncerten közreműködik az egyetem rektora.
Városkutatás és társadalmi nem
A határon és a tengerentúlról is érkeztek előadók arra az angol nyelvű nemzetközi konferenciára, amelyet „Elképzelt városok és a társadalmi nem" címmel rendezett a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézet Gender, Transzlokalitás és a Város Kutatócsoportja.
Képek, melyeket a zene ihletett
Több mint száz gyermek küldött be alkotást a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Jövő Művészetéért Alapítvány Hang-Játék-Zene pályázatára. A rajzokból összeállított tárlat május 27-éig látható a Méliusz Juhász Péter Könyvtárban.
Olimpikonok az egyetemi csarnokban
Hajdú-Bihar megyéhez kötődő olimpikonokat bemutató kiállítás nyílt a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában. A Hajdú-Bihar Megyei Sporttörténész Egylet tárlata több mint száz sportoló életútját, eredményeit összegzi.
Kultúra, közösség- és karrierfejlesztés
Kulturális fejlesztésekre vár javaslatokat Debrecen az egyetem oktatóitól és hallgatóitól. A legjobb ötleteket beépítik abba a pályázatba, amelyet az Európa Kulturális Fővárosa 2023 cím elnyerésére nyújt be a város.
Vastaps Veszprémben
Két produkcióval, George F. Walker Criminals in Love és Carlos Morton Brown Buffalo című darabjaival szerepelt az Angol-Amerikai Intézet “IEAS Theatre and Drama” együttese a 9. Országos Angol Nyelvű Dráma Fesztiválon.