Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Gólyatábor, Farmer Expo, gitárosok találkozója, futballegyetem, virágkarnevál – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított augusztusban is a Díszudvar magazin.
21 aug
Az egyetem tizedszer a karneválon
Több mint 200 biciklissel és egy elektromos hajtású virágkocsival vett részt az idei virágkarneválon a Debreceni Egyetem. A hagyományt és a fejlődést jelképező kompozíció nagy sikert aratott az augusztus 20-ai menetben.
21 aug
Gratulálunk...
... Dr. Duffek Mihálynak, a DE Zeneművészeti Kar megbízott dékánjának a közelmúltban kapott rangos állami kitüntetéshez.
18 aug
Beck Mihály (1929–2017)
Életének 88. évében, július 31-én elhunyt Beck Mihály akadémikus, a Debreceni Egyetem professor emeritusa, a korábbi Kossuth Lajos Tudományegyetem volt rektora, az MTA Akadémiai Aranyérmével elismert nemzetközi hírű vegyészprofesszor.
10 aug
Magyar konyha, magyar tánc
Tánctanítás, daltanulás és magyaros ízek: a Nyári Egyetem négy hete alatt négy hazai tájegység zenéjével, táncaival és ételeivel is megismerkedhettek a kurzus hallgatói.
09 aug
Egy húron pendülnek
Gitárversenyen és kamarazenei képzésen is részt vehetnek, valamint zenekarban is kipróbálhatják magukat a Klasszikus Gitárosok Találkozójának résztvevői a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán. A zeneszerető közönséget ingyenes koncertekkel várják.
08 aug
Visegrádi négyek – tiniszemmel
Hogyan vélekednek a tizenévesek a visegrádi négyekről? Ezzel a központi témával hirdetett háromnapos programot az érintett országokban élő fiataloknak a Debreceni Nyári Egyetem augusztus 2-4. között.
07 aug
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ponthatárok, orvosi bravúr, Debreceni Nyári Egyetem, TTK tábor, Universiade, „okos” fesztivál - az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított júliusban is a Díszudvar magazin.
24 júl
Ezrek az Egyetem Téren
Látványos kísérletek, hennafestés, véralkoholszint-mérés, ételkóstolás, házasságkötés – csak néhány az Egyetem Tér programjai közül. Emellett a Debreceni Egyetem érdekes beszélgetésekkel, koncertekkel várta az érdeklődőket a 10. Campus Fesztiválon.
24 júl
Kodály és Haydn útján a világzenekar
A Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar hangversenyével véget ért vasárnap az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiája a Debreceni Egyetemen. A turné során Pozsonyban, Galántán, Budapesten és Eisenstadtban adnak koncertet.