02 aug
Világot jelentő deszkákon
A Debreceni Egyetem színjátszó társulata, a DESzínház képviseli hazánkat a Nemzetközi Amatőr Színházi Fesztiválon, amelynek idén augusztus 27. és szeptember 1. között a kanadai New Brunswick ad otthont.
30 júl
Szász Gábor (1927-2019)
Életének 92. évében elhunyt Szász Gábor professor emeritus, az agrometeorológiai tudomány kiemelkedő képviselője, a Debreceni Egyetem jogelődje, a Debreceni Agrártudományi Egyetem volt rektora.
22 júl
Dr. Fátyol Rudolf hegedűművésztől búcsúzunk
2019. július 22-én reggel, 62 éves korában súlyos betegség következtében elhunyt Dr. Fátyol Rudolf, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar...
17 júl
Campus: nyitva az Egyetem Tér
Elefántfogkrém, vegyészvirágoskert, fittségi teszt, mikrobiológiai vizsgálat, biomechanikai laboratórium, fesztiválesküvő és könyvszelfi is várja az érdeklődőket a Campus Fesztivál bejáratánál, az Egyetem Téren. Az „okos” fesztiválhelyszínt szerdán délután nyitották meg.
03 júl
Érkeznek az ifjú zeneművészek
Húsz ország fiatal tehetségei vesznek részt idén az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiáján. A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara ebben az évben július 14-e és 23-a között rendezi meg Magyarországon egyedülálló nyári programját.
02 júl
Egyetem Tér a Campus Fesztiválon!
Minden eddiginél több egyetemi szervezet pályázott, hogy bemutatkozhasson a Campus Fesztiválon az Egyetem Téren, a Debreceni Egyetem „okos” fesztiválhelyszínén. Az idei Campuson a jelentkezők közül a 30 legizgalmasabb programot kínáló egyetemi egység "fesztiválozik."
Díjazott zenés prezentáció
Lengyel Erik, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának mesterdiplomás, klasszikus ütőhangszeres művész szakon idén végzett hallgatója vehette a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Tanács Művészet és Művészettudományi Szekciójának Prezentációs Díját.
Ütőseink sikere a Virtuózokban
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának hallgatóiból álló TanBorEn Trió nyerte meg a Kamara Virtózok versenyét. Az ütős fiatalok a hazai komolyzenei tehetségkutató után nagyszabású nemzetközi megmérettetésre készülnek.
Kezdődnek a diplomaosztók - ÚJ
Az Általános Orvostudományi Kar június 14-i ünnepsége nyitotta a nyári diplomaosztók július 6-ig tartó sorát a Debreceni Egyetemen. Idén a 14 karon csaknem 3500 végzős veheti át a végzést igazoló oklevelet.
Tárlat a 20 éves NATO-tagságról
A Debreceni Egyetemre érkezett a Magyarország 20 éve a NATO tagja című vándorkiállítás, amely hazánk kétévtizedes szerepvállalásának történetét mutatja be az Észak-atlanti Szerződés Szervezetében.