Tanévzáró a stadionban
Idén rendhagyó módon, nem kari, hanem intézményi szintű ünnepségen és a Nagyerdei Stadionban zárja a tanévet a Debreceni Egyetem. A 14 kar végzősei július első két szombatján, 4-én és 11-én búcsúzhatnak el a diákévektől.
Megjelent az új Egyetemi Élet
Milyen a tudományos és a hétköznapi élet Oroszországban, Szaratovban? Mit lehet kapni a csomagolásmentes boltokban itthon és mik a céljai az NII-ben a DEAC futballcsapatának? Egyebek mellett ezekről lehet olvasni az egyetemi lap legfrissebb, júniusi számában.
Tanulmánykötet a zenepedagógiáról
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának tizenhét oktatója, kiválósága vállalkozott arra, hogy papíron is megörökíti az elmúlt évtizedek során a zenepedagógiával kapcsolatban összegyűlt elméleti és gyakorlati tapasztalatokat. A tanulmánykötet részletesen bemutatja a zenei élményhez vezető utat.
Az egyetem is belépett a körbe
Sárga köröket festettek fel a Debreceni Egyetem Főépülete előtti térre. Ezzel a felsőoktatási intézmény is csatlakozott a „Lépj a körbe! – Együtt vagyunk Debrecen” címet viselő projekthez. A karikákba írt QR-kódok segítségével az őszi yoUDay-ről lehet információkhoz jutni.
A zenéről rajzoltak a gyerekek
Különleges virtuális tárlatot lehet végigjárni a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának honlapján. A Hang-Játék-Zene Ifjúsági élménykoncertekhez kapcsolódó rajzpályázatra érkezett alkotásokon a gyerekek azt mutatják meg, milyen élményekkel gazdagodtak egy klasszikus zenei koncerten.
Több mint Campus
Campus Eleven lesz a Campus Fesztiválból. A szervezők a járvány miatt úgy döntöttek, hogy az elmaradó fesztivál helyett Campus Eleven néven rendezvénysorozatot indítanak. Az eddigi négy nap helyett tizenegy este kapnak a látogatók fesztiválélményt a megszokott helyszíneken.
yoUDay, az egyetem napja 2020-ban is
A Tankcsapda, a Bagossy Brothers Company és a Republic közreműködésével idén is egyedülálló, a helyzethez igazodó és az aktualitásokról megemlékező közösségi élményt ígér a yoUDay. A Debreceni Egyetem különleges tanévnyitó stadionshow-ját szeptember 16-án, szerdán tartja.
Zeneértő tehetségeket keresnek
Zenekritikaíró pályázatot hirdet a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar támogatásával a Jövő Művészetéért Alapítvány. Az a cél, hogy minél több tehetséges zenekritikust találjanak, ezzel a szakterülettel ugyanis jelenleg csak kevesen foglalkoznak.
Kritikus hangok pályázat
A Jövő Művészetéért Alapítvány rendhagyó kritikaíró pályázatot hirdet a felsőoktatásban tanuló hallgatók számára az interneten megjelenő online...
Online Lélekmelengető a DEENK-ben
Rendhagyó sorozattal készül a közelgő vizsgaidőszakra a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara (ZK) és a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK). A Lélekmelengető alkalmak hétfőtől egy héten át online zenés élményt nyújtanak a vizsgákra készülőknek.

A tájékoztatót megismertem.