Felvételi információk - 2022A
Tisztelt Jelentkezők! Köszönjük, hogy jelentkezésükkel megtisztelték intézményünket! Az alábbiakban találják a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar...
Visszatér a színpadra a Color zenéje
Újra hallhatja a közönség a legendás Color együttes slágereit a 9. Debreceni Reumatológiai Oktatási Program (DROP9) kongresszushoz kapcsolódó emlékesten. A Debreceni Egyetemhez kötődő, korábban DOTE néven működő együttes több oszlopos tagja is színpadra lép a Kölcsey Központban.
Pályázati felhívás
A Debreceni Egyetem és Debrecen Megyei Jogú Város Közművelődési Vegyesbizottsága pályázatot hirdet olyan közművelődési programok támogatására,,
Hair az oDEonban: világszínház született
Állva tapsolták a Debreceni Egyetem külföldi hallgatóinak szereplésével bemutatott Hair című rockmusicalt a Böszörményi úti egyetemi színházban. A szombat esti előadáson debütált az a 60 négyzetméteres ledfal is, amely látványos vetítésekkel tette teljessé a színházi élményt.
Külföldi hallgatók az oDEonban
Különleges premiert tartanak az oDEonban szombat este. A kizárólag külföldi hallgatókból álló amatőr színészek a Broadwayn számtalanszor előadott népszerű musicalt, a Hairt mutatják be a Böszörményi úti egyetemi színház színpadán.
Francia István (1948-2022)
Életének 75. évében elhunyt Francia István okleveles fizikus, tudományos főmunkatárs, a biológiai tudományok kandidátusa, a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudomány Területén Dolgozók Szakszervezetének elnöke. Francia Istvánt a Debreceni Egyetem, a Klinikai Központ és az Általános Orvostudományi Kar saját halottjának tekinti.
Koncert a gyermekek gyógyulásáért
A Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának munkáját segíti az idei Zenélő Medikusok Jótékonysági Koncerttel a MediChoir Hallgatói Kórus. A befolyó összegből új eszközökkel, kórtermi fejlesztésekkel támogatnák a klinika gyógyászati tevékenységét.
Jubilál a Science Café
Századik rendezvényével folytatódik a Debreceni Egyetem 2013-ban indult tudományos ismeretterjesztő sorozata. A jubileumi Science Caféban „Zene füleinknek – hangok, zene, beszéd” címmel Csernoch László, az intézmény tudományos rektorhelyettese tart előadást május 4-én, szerdán 17 órától a Fórum Bevásárlóközpont könyvesboltjában.
Ókortörténeti konferencia
„Vallás és feliratok a görög-római korban” címmel rendezett kétnapos szakmai konferenciát több társintézmény közreműködésével április 28-29-én a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Klasszika-filológiai és Ókortörténeti Tanszéke.
Reflektorfényben a műfordítás
Román nyelvű drámarészlet magyar fordításával a sepsiszentgyörgyi Boros Kinga nyerte az „egy sima – egy fordított” drámaszöveg fordítói pályázatot, amelyet második alkalommal hirdetett meg a város és a Csokonai Színház közreműködésével a Debreceni Egyetem Színháza, a DESZ.

A tájékoztatót megismertem.