21 aug
yoUDay-dalpremier a Virágkarneválon
Az augusztus 20-ai Virágkarneválon debütált a Debreceni Egyetem szeptemberi stadionshow-jának dala. Az Animal Cannibals szerzeménye az intézmény virágkocsijáról szólt. Az egyetemi kompozíció elektromos meghajtásával egyedülálló volt a menetben.
07 aug
„Klasszikus” találkozó
Tíz napon át a gitármuzsikáé lesz a főszerep a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán, ahol augusztus 8-17. között több mint 40 fiatal művész vesz részt a Klasszikus Gitárosok Találkozóján.
31 júl
Énekeld el, honnan jöttél!
Kétezer dallam bizonyítja, hogy a magyar zenei hagyomány és az észak-kaukázusi türk népek zenefolklórja közös gyökerekkel is rendelkeznek. Kodály Zoltán elméletét támasztotta alá a Debreceni Egyetem népzenekutató docense, Agócs Gergely dagesztáni népdalgyűjtő körútján.
25 júl
Együtt 13 nemzet fiatal zenészei
Hatalmas sikert aratott a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar debreceni bemutatkozó hangversenyén. A kedd esti koncerttel zárult az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiája, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának hagyományos nyári rendezvénye.
23 júl
Programkavalkád az Egyetem Téren
Mikroszkópos Cell-fie, népi puzzle, házi fürdő”bomba”, instaversek - minden eddiginél gazdagabb programmal vett részt a Debreceni Egyetem a Campus Fesztiválon. Az interaktív élmények mellett koncertek, érdekes beszélgetések és humoristák is voltak az Egyetem Téren.
23 júl
Örömzene Debrecen főterén
A Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar kamaraegyüttesei flashmobbal szórakoztatták a járókelőket vasárnap délután a Kossuth tér több pontján. Az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiája keretében készülő világzenekar hivatalosan kedd este mutatkozik be a közönségnek.
20 júl
Campus: összefogás és jótékonyság
Az egyedülálló városi, egyetemi és vállalati összefogásról, valamint a fesztiválozók egyenlőségéről beszéltek a Campus Fesztivál csütörtöki hivatalos megnyitóján. Az estnek idén egy különleges, jótékonysági küldetése is volt. A Campus Fesztivál idén is a Dunán innen a legnagyobb.
19 júl
Campus: start az Egyetem Téren
Látványos kísérletekkel, izgalmas játékokkal, érdekes előadásokkal és koncertekkel már a Campus Fesztivál 0. napján teltházzal nyitott a Debreceni Egyetem fesztiválhelyszíne, az Egyetem Tér.
16 júl
Valóra vált álom Debrecenben
Életútjának mérföldköveiről mesélt és azokhoz kötődő zeneműveket adott elő Vásáry Tamás az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiájának nyitó hangversenyén. A zongoraművész a héten kezdi a munkát a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekarral a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán.
15 júl
Elhunyt Fekete Ferenc gordonkaművész
Néhány napja érkezett a megrendítő hír: Fekete Ferenc gordonkaművész-tanár, partneriskolánk, a Simonffy Emil Zeneiskola nyugalmazott igazgatója...