A Zeneművészeti Karon ülésezett a kuratórium
Az egyetem kötelessége az értékteremtés. A zeneművészet pedig mint az egyik meghatározó művészeti ág lényeges alkotóeleme az egyetemes kultúrának, így intézményünk számára is fontos terület – fogalmazott Kossa György, a DE-t fenntartó alapítvány kuratóriumi elnöke a Zeneművészeti Karon tartott kihelyezett kuratóriumi ülésen.
Nehezen felülmúlható az idei yoUDay
Minden korábbi sikert túlszárnyalt a Debreceni Egyetem 2022-es tanévnyitó stadionshow-ja. Sztárfellépők, káprázatos fénytechnika, egyedülálló hangulat, hatalmas színpad és hálás közönség – a közreműködők értékelték a hirek.unideb.hu-nak a felejthetetlen estét.
Újra nívós koncerteket rendeznek a Liszt teremben
Több mint húsz koncertet kínál a klasszikus zenét szerető közönség számára a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar idén jubiláló Universitas-Debrecen, valamint Konzervatóriumi esték és Steinway hangversenysorozata. A 2022/23-as évadban neves hazai és nemzetközi szólisták, valamint kamaraegyüttesek lépnek színpadra a Liszt teremben, köztük az egyetem oktatói is.
Közeleg a Kutatók Éjszakája!
Négy megye, öt település, 200 program – ez a számok tükrében a Kutatók Éjszakája a Debreceni Egyetemen, amely idén már 15. alkalommal csatlakozik a rendezvénysorozathoz. A szeptember 30-ai programokra már lehet regisztrálni a https://kutatokejszakaja.hu/ weboldalon.
A békéről énekel az egyetemen forgatott új klipjében Erdős Fruzsi
A világunkat sújtó negatív történések és a háború ellen tiltakozik friss dalával Erdős Fruzsina, a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézetének ének tanára. Az új számhoz az egyetem emblematikus Főépületének legfelső szintjén forgatott klipet az énekesnő és zenekara.
Gonda István 1947-2022
Életének 75. évében, 2022. szeptember 2-án elhunyt Gonda István, a Debreceni Egyetem professor emeritusa, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar iskolateremtő professzora, a Kertészettudományi Intézet intézetvezetője.
Sikerek, tervek a DESzínházban
A nyári programdömping után sem pihen a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Művészeti Központtal szakmai partnerségben működő DESzínház, hiszen szeptemberben a Vígkarma Társulata „The Universal” című, angol nyelvű színházi előadásával Magyarországot képviselve Stuttgartban, az AMAfesten lép színpadra.
Holdsütemény az őszközép ünnepen
Kínai művészeti alkotásokat bemutató kiállítással köszöntötte pénteken az őszközép ünnepet a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézete. Az eseményen - amelyen bemutatkoztak az intézet új oktatói is – teaszertartás és a hagyományos holdsütemény is várta az érdeklődőket.
Újra megnyitott a Professzori Teaház az Aulában
A Debreceni Egyetemet fenntartó GTIDEA által indított Professzori Teaház csütörtöki rendezvényén az Általános Orvostudományi Kar, valamint a Zeneművészeti Kar ifjú kutatói mutatták be legfrissebb eredményeiket. Kossa György elnök bevezetőjében az intézményre váró új kihívásokról beszélt.
Az emlékezés és emlékeztetés konferenciája
Számos olyan közös cél vezérli már több mint két évtizede a Debreceni Egyetemet és a Debreceni Zsidó Hitközséget, melyek irányt mutathatnak a modern világnak a béke, a tradicionális értékek tisztelete és védelme felé - hangsúlyozta Kossa György, az egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi elnöke a Debrecen és határon túli testvérhitközségeinek Nemzetközi Konferenciáján.

A tájékoztatót megismertem.