Rézfúvósok és ütősök Debrecenben
Az ország csaknem 90 trombitás, kürtös, harsonás, tubás és ütőhangszeres növendéke versengett két napon át a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán. A Rézfúvós és Ütőhangszeres Találkozó és Verseny kiemelt esemény évről-évre a közép- és felsőoktatásban tanulók számára.
Középpontban a germanisztika
Idén a Debreceni Egyetem adott otthont a Magyar Germanisták Társasága éves közgyűlésének. A pénteki eseményhez kapcsolódva a Bölcsészettudományi Kar Germanisztikai Intézete „Az erőszak témája a germanisztikai kutatásokban” címmel rendezett szakmai konferenciát a DAB Székházban.
Oláh Éva (1943- 2019)
Életének 76. évében elhunyt Oláh Éva Professor Emerita, a gyermekgyógyászat kiemelkedő képviselője, a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának volt igazgatója. Oláh Éva professzort a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.
Debreceni Régizene Akadémia
Barokk kamarazenei, hegedű és ének kurzusokon ismerkedhetnek a historikus előadásmóddal a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar hallgatói. A háromnapos Debreceni Régizene Akadémiát egy magyarországi ősbemutató, a Pasticcio-passió nyitotta meg vasárnap este.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi szenátusi ülés, tudományos tanácskozások, innovatív fejlesztések, adatvédelmi fórum a Tankcsapdával – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
Debreceni győzelem a nemzetközi gitárversenyen
2019. március 28-án rendezték a szerbiai Topolyán a 7. Égi Húrok Nemzetközi Gitárversenyt. Az egyetemisták kategóriájában gitártanár szakos...
14 már
Liszt Ferenc-díjat kapott Dr. habil. Mohos Nagy Éva
Liszt Ferenc-díjas lett Dr. habil. Mohos Nagy Éva operaénekes, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Professor Emeritája.
13 már
„Színlapsztori” a DEENK-ben
Új, szokatlan módon a kötetek borítószíne alapján összeállított könyvajánló várja mostantól kéthavonta az olvasókat a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárában. A tavasz jelképeként az első választott szín a zöld.
11 már
Ifjú kamarazenészek Debrecenben
Idén először fafúvós-zongorás kamarazeneművekkel is nevezhettek hallgatói csoportok az Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozóra és Versenyre. Két nap alatt 15 produkcióval álltak színpadra öt hazai felsőoktatási intézmény növendékei a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán.
04 már
Tamássy Lajos (1923-2019)
Életének 96. évében elhunyt Tamássy Lajos, a Természettudományi és Technológiai Kar professor emeritusa, a Publicationes Mathematicae nemzetközi folyóirat főszerkesztője, a Geometria Tanszék egykori vezetője. Tamássy professzort a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.