Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából a 2021-es évre meghirdetett zenei előadóművészeti és zenei alkotóművészeti ösztöndíjak

Az egyes ösztöndíjak pályázatbeadási határideje 2021. január 30. éjfél.

• Fischer Annie Zenei Előadóművészeti Ösztöndíj
    A Fischer Annie-ról, a háromszoros Kossuth-díjas magyar zongoristáról, kiváló művészről elnevezett ösztöndíj tehetséges fiatal, hangszeres és énekes szólisták pályakezdéséhez nyújt segítséget. Az ösztöndíj egy éven át 9 fő részére, havi bruttó 200.000,- Ft összegű támogatást jelent. Az ösztöndíjat egy fiatal művész legfeljebb három alkalommal kaphatja meg. A pályázatokat az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kinevezett, 8 főből álló szakértői kuratórium bírálja el.

• Kodály Zoltán Zenei Alkotói Ösztöndíj
    Az 1984-ben létrehozott Kodály Zoltán Zenei Alkotói Ösztöndíj célja, hogy segítse a fiatal zeneszerzők és zenetudósok pályakezdését, és kedvező feltételeket teremtsen a magas színvonalú alkotótevékenységhez. Az ösztöndíj egy éven át havi bruttó 200. 000,- Ft összegű támogatást jelent 6 fő részére. Az ösztöndíjat egy művész legfeljebb három alkalommal nyerheti el. A pályázatokat az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kinevezett, 6 főből álló szakértői kuratórium bírálja el.

• Lakatos Ablakos Dezső Jazz Előadóművészeti Ösztöndíj
    A Lakatos Ablakos Dezső Jazz Előadóművészeti Ösztöndíj alapítása 2005-ben történt. Az ösztöndíj célja, hogy segítse a 30 év alatti jazz előadóművészek pályakezdését, művészi fejlődését. Az ösztöndíj egy éven át 3 fő részére, havi bruttó 200.000,- Ft összegű támogatást jelent. Az ösztöndíjat egy fiatal művész legfeljebb két alkalommal kaphatja meg. A pályázatokat az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kinevezett, a MANK Nonprofit Kft. által működtetett, 5 főből álló szakértői kuratórium bírálja el.

Frissítés dátuma: 2021.01.05.

A tájékoztatót megismertem.