Kamarazenei esttel indul az Universitas hangversenysorozat
Selmeczi Gábor - hegedű, ifj. Major István - gordonka, valamint Báll Dávid - zongora hangversenye nyitja az Universitas-Debrecen hangversenysorozat...
Orvosok a zenében
Ingyenes koncerttel folytatódik pénteken a százéves debreceni orvosképzés jubileumi eseménysorozata. Az „Orvosok a zenében” című hangversenyen a Debreceni Egyetem muzsikáló orvosai és hallgatói kórusa is fellép a Zeneművészeti Kar Liszt termében.
Debreceni siker a nemzetközi énekversenyen
Harmadízben került megrendezésre Érsekújváron a Házy Erzsébet Nemzetközi Tehetségkutató Énekverseny 2018. szeptember 21-23. között.
Ütőseink nemzetközi sikere Olaszországban
A Nemzetközi Ütős Szervezet 16. alkalommal rendezte meg Nemzetközi Ütőhangszeres Versenyét szeptember 17-23. között az olaszországi Montesilvanoban.
Elhunyt Sziki Gusztáv
Életének 90. évében, 2018. szeptember 11-én elhunyt Sziki Gusztáv agrármérnök professzor, a jogelőd Debreceni Agrártudományi Egyetem Mezőgazdaságtudományi Kar egykori dékánja, számos díj és kitüntetés birtokosa.
Nemzeti köszöntő
Tradicionális magyar ételekkel, italokkal és néptánccal köszöntötték az őszi félévre érkezett külföldi hallgatókat pénteken a Debreceni Egyetemen.
Bővülő hangversenykínálat
Új koncertsorozatot indít a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara: a Steinway Zongoraesték az intézmény világszínvonalú hangszerének adottságait bemutatva kínálnak különleges élményt. Ezzel együtt már 6 hangversenysorozattal várják a zeneszerető közönséget.
Újra indul könnyűzenei kurzus a DE-n
Minikoncertet adtak a Kőbányai Zenei Stúdió tanárai a Zeneművészeti Karon a könnyűzenei kurzus felvételi határidejéhez közeledve. Az ismert zenészeket soraiban tudó oktatóműhely és a Debreceni Egyetem országosan egyedülálló kurzusára szeptember 18-áig lehet jelentkezni.
Gratulálunk nemzeti felsőoktatási ösztöndíjas hallgatóinknak!
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma kiemelkedő tanulmányi és szakmai eredményének elismeréseként ösztöndíjat adományozott legkiválóbb hallgatóinknak.
Egyetemi színdarab Zsámbékon
Nagy sikert aratott előadásával a DESzínház a Zsámbéki Színházi Bázison. Az Übü FC – A Döntő című darabot szeptember 1-én mutatták be a Debreceni Egyetem színjátszói a III. UbikEklektik Összművészeti Fesztiválon.