Tisztelgés a hősök előtt
A Debreceni Egyetem és a város önkormányzata közös programsorozattal emlékezik az 1956-os forradalom 60. évfordulója alkalmából. A rendezvényekről szerdán az egyetemen tartottak sajtótájékoztatót.
Koncertprogramok ősztől tavaszig
Szeptembertől májusig szinte a teljes képzési kínálat bemutatkozik a Zeneművészeti Kar által szervezett koncerteken.
„A Te ’56-od a Mi ’56-unk!”
Közös videópályázatot hirdet az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából Debrecen Önkormányzata és a Debreceni Egyetem.
22 aug
Sportos virágkarnevál
Táncoló „kenguruk”, bringások sárga pólóban, szurkolók elektromos virágkocsin – egyedi ötletekkel indult a Debreceni Egyetem a karneválon.
22 aug
Videón a különleges épületvetítés
Két este gyönyörködhettek az érdeklődők öt művész egyedülálló 3D-s vetítésében a Debreceni Egyetem Főépületén. Aki lemaradt róla, most pótolhatja!
19 aug
Életre kelt a Főépület
Több ezren csodálták az öt művész egyedülálló panorámavetítését a Debreceni Egyetem Főépületének homlokzatán.
16 aug
Karnevál: csak sportosan, fiatalosan!
Idén a Kenguru Tánc Sportegyesület csaknem 100 fős tánccsoportja kíséri a Debreceni Egyetem virágkarneváli kompozícióját.
05 aug
Klasszikus gitárosok találkozója
Külföldi kórus is érkezik idén a Klasszikus Gitárosok Debreceni Fesztiváljára. Az érdeklődőket ingyenes koncertekkel várják.
04 aug
Akikről a kövek beszélnek
Egyetemi kezdeményezésre állítanak emléket botlatókövekkel a holokauszt debreceni áldozatainak augusztusban.
01 aug
Összekötő kapocs a magyar nyelv
Hét országból tizennégyen érkeztek idén a Nem Magyar Anyanyelvű Magyartanárok konferenciájára, a Debreceni Egyetemre.