oDEon: új tér a színművészetnek
Nappal előadó, esténként színház lesz a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusának színházterme. A szeptemberre megújuló helyszín az egyetem zenés színházának, az oDEon-ZeneTheatrumnak az új játszóhelye is egyben.
Tanévnyitó ünnepi szenátusi ülés
Csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezer egyetemi polgár számára kezdődik a tanév a Debreceni Egyetemen. A tanévnyitó ünnepségét idén is a Főnix Csarnokban rendezik szeptember 8-án, vasárnap 11 órától.
28 aug
Gratulálunk!
Dr. IVÁN ILDIKÓ operaénekes, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar tanszékvezető egyetemi docense Kisújszállás Díszpolgára kitüntetést vehetett át.
21 aug
Kitüntetések az államalapítás ünnepén
A Debreceni Egyetem több szakembere is állami kitüntetést vehetett át augusztus 20-a alkalmából. Az elismeréseket az emberi erőforrások minisztere, az EMMI parlamenti államtitkára és az agrárminiszter adta át pénteken, Budapesten.
21 aug
Befejeződött a Nyári Egyetem
A magyar nyelv tanulása és a magyar kultúra volt a fókuszban az idei Debreceni Nyári Egyetemen. Az egy hónap alatt összesen 154-en tanultak és vizsgáztak, és több mint 80 százalékuk vihetett haza kiváló bizonyítványt.
07 aug
Néphagyományok a nyári egyetemen
Töltött káposztát kóstoltak és hajdúsági pásztortáncot tanultak a külföldi diákok a Debreceni Nyári Egyetem folklór estjén. A hallgatók a magyar nyelv mellett a kultúrával, néphagyományokkal is megismerkednek az egyetemen.
02 aug
Világot jelentő deszkákon
A Debreceni Egyetem színjátszó társulata, a DESzínház képviseli hazánkat a Nemzetközi Amatőr Színházi Fesztiválon, amelynek idén augusztus 27. és szeptember 1. között a kanadai New Brunswick ad otthont.
30 júl
Szász Gábor (1927-2019)
Életének 92. évében elhunyt Szász Gábor professor emeritus, az agrometeorológiai tudomány kiemelkedő képviselője, a Debreceni Egyetem jogelődje, a Debreceni Agrártudományi Egyetem volt rektora.
22 júl
Dr. Fátyol Rudolf hegedűművésztől búcsúzunk
2019. július 22-én reggel, 62 éves korában súlyos betegség következtében elhunyt Dr. Fátyol Rudolf, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar...
17 júl
Campus: nyitva az Egyetem Tér
Elefántfogkrém, vegyészvirágoskert, fittségi teszt, mikrobiológiai vizsgálat, biomechanikai laboratórium, fesztiválesküvő és könyvszelfi is várja az érdeklődőket a Campus Fesztivál bejáratánál, az Egyetem Téren. Az „okos” fesztiválhelyszínt szerdán délután nyitották meg.