31 jan
Minden hangszeren virtuózokat képez a ZK
Országosan egyedülálló könnyűzenei képzés, új mesterszakok, kiemelkedő szakmai háttér, magasan kvalifikált oktatói gárda és gyors elhelyezkedési lehetőségek várják azokat, akik a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán folytatják tanulmányaikat. A ZK az ország egyik legszélesebb és legszínvonalasabb zenei képzési portfólióját kínálja a felvételizőknek.
25 jan
Megjelent a Debreceni Szemle
A tudományos és kulturális folyóirat legújabb számában a Debreceni Egyetem munkatársai, hallgatói egyebek mellett a jogállamiságról, a debreceni Nagyerdő mentális egészségre gyakorolt hatásairól, valamint a DE Angol Tanszékének lektorairól szóló írásaikkal jelennek meg.
18 jan
A zene fellegvárában a DE könnyűzenei képzése
A fővárosban, a Magyar Zene Házában mutatja be szeptemberben induló, hazai és nemzetközi szinten egyaránt egyedülálló Kortárs könnyűzenei alapképzését a Debreceni Egyetem. A január 20-án, pénteken 16 órakor kezdődő prezentáción Wolf Katitól és a Könnyűzenei Intézet vezetőitől tudhatják meg az érdeklődők a részleteket többek között a nyolc választható szakirányról és a szakon oktató hazai művészekről, zenei szakemberekről.
12 jan
Ízelítő az Egyetemi Életből
Lelkesen szurkoltak hazájuk futball válogatottjainak a világbajnokság idején a Debreceni Egyetem külföldi hallgatói. Milyen zenekarok lépnek majd fel nyáron a Campus Fesztiválon, illetve hol található és miről nevezetes a debreceni Killer-ház? Egyebek mellett ezekről is lehet olvasni az Egyetemi Élet új számában.
10 jan
Őrzik a korszakalkotó mérnök emlékét
Megemlékezést tartott a világhírű gépészmérnök, Pekár Imre debreceni emlékművénél a Debreceni Egyetem Műszaki Kara, a Gépipari Tudományos Egyesület, a Hajdú-Bihar Megyei Mérnöki Kamara, a Hajdú Gabona Zrt., valamint a Magyar Mérnöki Kamara Gépészeti Tagozata.
10 jan
XIX. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozó és Verseny
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Kamarazene Kabinetje és a Conservatory Alapítvány 2023. április 14-15. között rendezi meg a...
06 jan
Országos Egyetemi Szaxofonverseny Debrecenben
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és A Jövő Művészetéért Alapítvány 3. alkalommal rendezi meg az Országos Egyetemi Szaxofonversenyt.
Gáláztak az egyetemisták
Gálakoncerttel zárta a szemesztert a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézete a Zeneművészeti Kar Liszt termében. A hagyományos félévzáró fellépesen a kurzus hallgatói színvonalas produkciókkal mutatták be, mit tanultak és mennyit fejlődtek az elmúlt hónapokban.
Szakmai elismerést kapott a Zeneművészeti Kar oktatója
Az Artisjus pedagógiai díját vehette át Szabó István, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar tanára kiemelkedő zeneoktatói tevékenységéért. Ezzel folytatódik a kar sikersorozata, hiszen az elmúlt hetekben több tehetséges növendék is eredményesen szerepelt rangos hazai és nemzetközi versenyeken.
Debreceni klarinétos hallgatók sikere
A képzeletbeli dobogó mindhárom fokára a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar hallgatói állhattak fel a hétvégén rendezett Országos Klarinétversenyen. Az egyfordulós megmérettetésen hazánk legjobb klarinétszakos hallgatói mérték össze tudásukat.

A tájékoztatót megismertem.