22 jan
Bárdos Szimpózium 2020
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara 2020-ban ismét megrendezi szakmai találkozóját, a Bárdos Szimpóziumot. A találkozó programja zenepedagógiai...
21 jan
Bukai József (1933-2020)
Életének 86. évében, 2020. január 3-án elhunyt Bukai József okleveles agrármérnök, a jogelőd Debreceni Egyetem Nyírségi Mezőgazdasági Kutató Intézet egykori tudományos igazgatóhelyettese, valamint vezető nemesítője. Bukai Józsefet a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.
21 jan
Német kapcsolat
Még szorosabbra fűzné évek óta jól működő kapcsolatát a Debreceni Egyetemmel a budapesti Goethe Intézet új vezetője – hangzott el hétfőn, Evelin Hust bemutatkozó látogatásán. Az igazgatót Bartha Elek rektorhelyettes és Keményfi Róbert dékán fogadta.
15 jan
Könnyűzene és klasszikusok
Egyedülálló hangszeres képzéseket kínál a mostani felvételi időszakban is a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. Mindezek mellett új szakkal várja a fiatalokat a ZK és jelen lesz a könnyűzenei oktatás is.
10 jan
Újabb öt évig szól a Campus Rádió
Engedélyt kapott a Médiahatóságtól a Campus Rádió arra, hogy folytassa a működését. A népszerű rádióállomás a következő években is jelen lesz a debreceni egyetemisták és a helyi rádióhallgatók életében, ráadásul megújult, izgalmasabb arculattal.
Bravúros egyetemi klarinétos siker
Huszonnégy tehetséges zenész vett részt a XV. Országos Klarinétversenyen a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán. Az egyetem hallgatói nem csak a szakmai zsűri, de a kötelező darab szerzőjének elismerését is kivívták.
Diótörő 2.0 – kétszeres teltház
Két előadáson összesen több mint ötezer ember látta az oDEonZeneTheatrum karácsonyi előadását kedden a Főnix Csarnokban. A Debreceni Egyetem zenés színházának családi musicalje jótékony célokat is szolgált.
Gáláztak a Zeneművészeti Karon
Harminchárom tehetséges fiatal zenész lépett színpadra vasárnap este a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának Liszt termében, és mutatta be, mit tanult a könnyűzenei kurzus negyedik szemeszterében.
Diótörő 2.0 – a jótékony előadás
Több mint ezer hátrányos helyzetű, illetve klinikán kezelt krónikus beteg gyerek láthatja ingyen a Debreceni Egyetem zenés színháza, az oDEon-ZeneTheatrum karácsonyi előadását. A musicalre az egyetemi polgárok jelképes összegért válthatnak jegyet.
Huszadik évét ünnepelte a Lovarda
Két évtized, négyezer rendezvény, kétmillió látogató - jubileumi rendezvényen idézték fel az intézmény két évtizede tartó sikertörténetét. Az eseményen elhangzott, hogy a Lovarda nem csak a Debreceni Egyetem, hanem a város életében is meghatározó szerepet tölt be.