„Klasszikus” találkozó
Tíz napon át a gitármuzsikáé lesz a főszerep a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán, ahol augusztus 8-17. között több mint 40 fiatal művész vesz részt a Klasszikus Gitárosok Találkozóján.
Együtt 13 nemzet fiatal zenészei
Hatalmas sikert aratott a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar debreceni bemutatkozó hangversenyén. A kedd esti koncerttel zárult az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiája, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának hagyományos nyári rendezvénye.

Videók

Egyetem téri látvány, levegőből
yoUDay 2017

08 dec
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara országos versenyt rendez a magyar zenei felsőfokú oktatási intézmények klarinét szakos hallgatói részére 2018. december 8-án A 10 éve eltávozott debreceni születésű Dittrich Tibor klarinétművész emlékére.
16 nov
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Zongora Tanszéke és a Conservatory Alapítvány országos zongoraversenyt hirdet a hazai integrált egyetemeken működő zeneművészeti intézetek, karok hallgatói számára a két zeneszerző halálának évfordulója alkalmából.
08 aug
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara és a Canticum Novum Alapítvány 2018. augusztus 8-17. között rendezi meg a Klasszikus Gitárosok Debreceni Találkozóját.