Bárdos Szimpózium, 2011 – díjak, eredmények

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán március 25-27. között 26. alkalommal megrendezett Bárdos Szimpózium előadásain, bemutató óráin és hangversenyein közel 200 zenepedagógus, kórusvezető vett részt. Az általuk hasznosnak és sikeresnek tartott rendezvényen – az azt kiegészítő továbbképzéssel együtt – 12 előadás ill. bemutató foglalkozás hangzott el, a délutáni és esti hangversenyeken 10 kórus több mint 400 énekese, továbbá hangszeres és énekes szólisták közreműködtek.

A március 26-i kortárs kóruszenei hangverseny keretein belül került átadásra harmadízben a jeles karnagy, zenepedagógus, Szesztay Zsolt emlékére alapított díj.  Nyertese idén Héjja Bella, a DE Zeneművészeti Kar zeneismeret-tanári mesterképzésnek, egyben a budapesti Zeneakadémia népiének szakának hallgatója.

A szimpózium keretein belül megrendezésre került Ifjú Karvezetők Versenyén 16 versenyző vett részt, az ország különböző felsőoktatási intézményeinek képviseletében. A versenyen közreműködött az Ady Endre Gimnázium Leánykara (vez.: Kerekes Rita) és a Debreceni Kodály Kórus (vez.: Pad Zoltán).

A zsűri elnöke Rozgonyi Éva Liszt-díjas karnagy volt (Szeged), tagjai pedig Czifra János dómkarnagy (Salzburg) és Tóth Péter Erkel-díjas zeneszerző (Budapest).

 

A verseny eredményei:

A kategória (BA képzésben résztvevő hallgatók versenyága):

  • I. díj: Erdélyi Dániel – Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Budapest
  • II. díj: László Hajnalka – Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar
  • III. díj: Buda Sára – ELTE BTK Zenei Tanszék, Budapest

 

B kategória (MA ill. egyetemi képzésben résztvevő hallgatók versenyága):

  • I. díj: Balikó Mariann – Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Budapest
  • II. díj: Vámos Anna –  Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Budapest
  • III. díj:  Tóth Donát – Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

 

Különdíjak, tárgyjutalmak:

  • A  Debreceni Egyetem Rektorának díja:  Szűcs Magdaléna – DEZK
  • A Kardos Pál Alapítvány díja: Buda Sára – ELTE  BTK Zenei Tanszék
  • A Bárdos Társaság tárgyjutalma: Erdélyi Dániel – LFZE
  • A KÓTA tárgyjutalma: Valkai Dávid – DEZK
  • A Musica Nostra Kórusalapítvány tárgyjutalma: Molnár László Tibor – Nagyváradi Állami Egyetem
  • Az Editio Musica Budapest kottautalványa:  Burkus Boglárka - LFZE
  • Közönség-díj – a Kontrapunkt Zeneműkiadó kottautalványa: Tóth Donát – DEZK
  • Az Akkord Kiadó tárgyjutalma: Náray Máté – DEZK
  • Az Európa Kiadó tárgyjutalma: Kresznerits Ádám – ELTE  BTK Zenei Tanszéke
  • Az Ady Endre Gimnázium Leánykarának oklevele: Radácsi Mónika – LFZE
  • A Debreceni Kodály Kórus díja: Tóth Donát – DEZK
  • A Kölcsey Kórus (Debrecen) tárgyjutalma: Veres Anett – DEZK
  • A Hassler Énekegyüttes (Miskolc) tárgyjutalma: Bátori Zsuzsanna – EKF, Eger
  • Csomós Ildikó – Nyíregyházi Főiskola

Frissítés dátuma: 2017.08.30.


v1.0-alpha95