Dr. habil. Mohos Nagy Éva, egyetemi tanár, tanszékvezető

Zeneiskolai zongora, szolfézs, általános iskolai énektanár, majd zeneiskolai magánének tanár diplomát Szegeden, énekművész, -tanár végzettséget a Zeneművészeti Kar egyetemi képzésében szerezte. A debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában 1983-97- ig tanított, a Zeneművészeti Karon 1992. óta magánének főtárgy, módszertan, kamaraének tárgyak tanára, jelenleg tanszékvezető főiskolai tanárként.

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktoriskolájában DLA fokozatot szerzett, értekezése címe: A magyar énekpedagógia születése és történelmi fejlődése a reformkortól a II. világháborúig

A Debreceni Csokonai Színház magánénekeseként az elmúlt évek alatt számtalan előadásban nyújtott kimagasló teljesítményt. A színház Örökös Tagja. Beethoven Fideliojának Leonóra szerepére a Magyar Állami Operaház is meghívta, vendégszereplései voltak ezen kívül a Szegedi Nemzeti, a Győri Kisfaludy, a Miskolci Nemzeti Színházban. Színházi szerepei mellett gyakori vendége a koncertpódiumoknak itthon és külföldön egyaránt.

Művészi tevékenységét számos díjjal ismerték el: Nívódíj 1987,1989,1993, Csokonai díj 1989, Kölcsey díj 1996, a Csokonai Színház Örökös Tagja 1996.

Külföldi vendégszereplései mellett (Ausztria, Németország, Olaszország, Románia, Japán) kurzusokat tartott és zsűritag volt finnországi ének versenyen. Bihor-Bihar (román-magyar) Énekversenyen zsűri tag – 2006, 2007, 2008. A Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola énektanszaki versenyén zsűri tag 2006, 2007, 2008.

A Magánének Tanszék Hallgatóival ifjúsági ismeretterjesztő hangversenysorozatokon vesz részt. 2008-ban Donizetti: Szerelmi bájital c. operájának keresztmetszetét a Debreceni Nyári esték, a Miskolci Szinvaparti Esték keretében, valamint a Szatmárnémeti Színházban adták elő.

Frissítés dátuma: 2017.07.17.

v1.0-alpha95