Dohnányi Ernő Kamarazenei Verseny

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Kamarazene Kabinetje és a Conservatory Alapítvány
2017. március 3. és 5. között rendezi meg
a XIV. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozót és Versenyt
a zeneművészeti felsőoktatásban tanuló hallgatók számára.

A verseny programja

2017. március 3. péntek

15.00 A találkozó megnyitása
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar műsora
17.30 A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar műsora

2017. március 4. szombat

10.00 A győri Széchenyi István Tudományegyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézet műsora
15.00 A Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézet műsora
Kb. 18.00 A zsűri konzultációt tart a résztvevők számára

2017. március 5. vasárnap

10.00 Díjkiosztó gálahangverseny

A versenyzők műsora

Részvételi feltételek

a találkozóra vonós, illetve vonós-zongorás kamarazene csoportok jelentkezését várjuk (az azonos hangszerekből létesített kamarazenei formációk kivételével), melyeknek minden tagja nappali hallgatói jogviszonyban áll saját intézményével. Együttesenként a csoportok egy-egy fúvóssal, gitárossal, vagy énekessel bővíthetők. Minden intézmény kb. 60 perc műsoridőben mutathatja be programját. A produkciókat zsűri értékeli, a legkiemelkedőbbek nívódíjban, illetve pénzjutalomban részesülnek és fellépnek a találkozó gálahangversenyén. A műsorválasztásban szorgalmazzuk a kortárs magyar művek előadását, illetve Dohnányi Ernő és Weiner Leó kamarazenéjének műsorra tűzését is.

Részvételi díj: 13.000,- Ft/fő, mely összeg a szállást és az ellátást nem tartalmazza.

A versenyzők elhelyezése a korábbiakhoz hasonlóan kapacitás függvényében a Weiner Leó Kollégiumban történik.

Jelentkezési határidő: 2017. február 8.

Az elektronikusan, hiánytalanul kitöltött jelentkezési lapot kérjük a e-mail címre elküldeni, valamint kinyomtatva és aláírva postai úton is eljuttatni az alábbi címre:

Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar
4032 Debrecen, Nagyerdei krt.82.

A rendezvény pénzügyi lebonyolítója a Conservatory Alapítvány.
A részvételi díjat a megjelölt határidőig az Alapítvány számlaszámára (OTP 11738008-20715995) kérjük átutalni.

Minden kedves résztvevőnek jó felkészülést és sikeres szereplést kívánunk!

Debrecen, 2017. január 12.

Molnár Zsolt
kabinetvezető