Belépési feltételek a 4 féléves zeneművésztanár mesterképzési szakra

Belépési feltételek
  • A 4 féléves tanári-zeneművésztanár mesterképzési szakra kizárólag nem azonos szakterületi egyetemi szintű, mesterokozatú vagy főiskolai szintű tanár szakképzettség birtokában lehet jelentkezni.
A felvétel feltételei
  • A jelentkezők teljesítményét a gyakorlati szakmai felvételi vizsgán és a pályaalkalmassági felvételi vizsgán nyújtottak alapján állapítjuk meg. Az azonos tanári szakképzettségre jelentkezők mindegyike azonos személyi összetételű vizsgabizottság előtt teljesítik a felvételi vizsgakövetelményeket, ugyanezen gyakorlat érvényes a pályaalkalmassági felvételi eljáráshoz. A szakmai és a tanári felkészültséget felmérő felvételi vizsga nem szervezhető azonos napon. (Ettől eltérni csak a felvételiző kérésére lehet.)
A részletes felvételi vizsgakövetelmények

A jelentkezési laphoz csatolandó a jelentkező szakmai előtanulmányainak írásbeli összefoglalása.

Felvételi pontszámok
  •  szakmai alkalmassági vizsga: 98 pont
Többletpontok minden szak esetében:  maximum 2 többletpont adható.
  • Esélyegyenlőségi maximális pont: 1 pont ( fogyatékosság: 1 pont, gyermekgondozás: 1 pont, hátrányos helyzet: 1 pont)
  • 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 2 pont
  • 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 1 pont