Canticum Novum Kamarakórus

Művészeti vezető: Török Ágnes

A kórus saját honlapja: www.canticumnovum.hu

A Canticum Novum Kamarakórus 1989-ben alakult Debrecenben, karnagya Török Ágnes. A kórus tagjai elsősorban főiskolai és egyetemi hallgatók, fiatal zenetanárok. Az énekkar létszáma általában 24-28 fő. Régi mesterek művein kívül az énekkar elsődleges hivatásának érzi, hogy kortárs magyar zeneművekkel is megismertesse a közönséget. A legújabb zeneművek közül több ajánlása kifejezetten a kamarakórusnak szól. A kamarakórus Magyarországon kívül Európa több országában is hangversenyezett (Belgium, Spanyolország, Franciaország, Németország, Olaszország, Szlovákia, Csehország, Románia, Lengyelország), s ez idáig tíz nemzetközi kórusversenyen ért el helyezést. Az énekkar karvezetés szakos hallgatók gyakorló kórusa, diplomahangversenyek rendszeres közreműködője.

Ősbemutatók

2014:

• Vajda János: Requiem
CD felvételek
  • 1) Vajda János vegyeskari művei, 1999-2000 (Preludio)
  • 2) „Pendítsd meg nyelvednek gyönyörű szólását”, 2010 (oktOpus Multimédia Intézet).
  • 3) Vajda János: Requiem
  • 4) Orbán György: Öt genfi zsoltár, 2014 (oktOpus Multimédia Intézet).

Frissítés dátuma: 2017.07.09.

v1.0-alpha95