17 May
Világsztárok előtt zenél az Android
A Debreceni Egyetemhez kötődő együttes június 2-án a legendás Genesis gitárosával és a Mezzoforte dobosával érkező Djabe előzenekaraként lép színpadra a Lovardában. A koncerten közreműködik az egyetem rektora.
16 May
Gratulálunk
A Magyar Fúvószenei és Mazsorett Szövetség versenyén Szilágyi Miklós 1. díjat, míg Radócz Miklós 2. díjat nyert.
16 May
Petrovics Emil énekverseny
Az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiája és a Conservatory Alapítvány egyfordulós énekversenyt hirdet Petrovics Emil emlékére
15 May
Városkutatás és társadalmi nem
A határon és a tengerentúlról is érkeztek előadók arra az angol nyelvű nemzetközi konferenciára, amelyet „Elképzelt városok és a társadalmi nem" címmel rendezett a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézet Gender, Transzlokalitás és a Város Kutatócsoportja.
15 May
Képek, melyeket a zene ihletett
Több mint száz gyermek küldött be alkotást a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Jövő Művészetéért Alapítvány Hang-Játék-Zene pályázatára. A rajzokból összeállított tárlat május 27-éig látható a Méliusz Juhász Péter Könyvtárban.
12 May
Olimpikonok az egyetemi csarnokban
Hajdú-Bihar megyéhez kötődő olimpikonokat bemutató kiállítás nyílt a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában. A Hajdú-Bihar Megyei Sporttörténész Egylet tárlata több mint száz sportoló életútját, eredményeit összegzi.
11 May
Kultúra, közösség- és karrierfejlesztés
Kulturális fejlesztésekre vár javaslatokat Debrecen az egyetem oktatóitól és hallgatóitól. A legjobb ötleteket beépítik abba a pályázatba, amelyet az Európa Kulturális Fővárosa 2023 cím elnyerésére nyújt be a város.
11 May
Vastaps Veszprémben
Két produkcióval, George F. Walker Criminals in Love és Carlos Morton Brown Buffalo című darabjaival szerepelt az Angol-Amerikai Intézet “IEAS Theatre and Drama” együttese a 9. Országos Angol Nyelvű Dráma Fesztiválon.
10 May
Szent László öröksége az egyetemen
„Tiszta hittel, erős kézzel” címmel nyílt vándorkiállítás mutatja be Szent László életét és korát az érdeklődőknek a Debreceni Egyetemen.
08 May
Húsz nemzet kulináris forgataga
Ízek, illatok, tradicionális népviseletek, zenék és zászlók töltötték meg a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Kollégiuma előtti teret pénteken, az International Food Day-en. A nemzetek gasztronómiai versenyét ebben az évben Izrael nyerte meg.

v1.0-alpha95