15 Jun
yoUDay: már kaphatók a jegyek!
Megkezdődött a jegyárusítás a Debreceni Egyetem 2017-es stadionshow-jára. Az egyetemi polgárok és vendégeik 90%-os kedvezménnyel vásárolhatják meg, de másoknak is érdemes sietni, hiszen az első 100 regisztráló 1538 forintért juthat a belépőjéhez.
13 Jun
Egykori kollégánktól búcsúzunk
Tóth Lajos hegedűművész, iskolánk egykori hegedűtanára életének 87. évében, 2017. június 10-én elhunyt.
12 Jun
Békefát ültettek a Botanikus Kertben
A harmónia és a kölcsönös tisztelet üzenetét fejezik ki azok a fák, amelyeket a Debreceni Egyetem Botanikus Kertjében ültettek szombaton.
08 Jun
Franciaország a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem Zola életmű-kutatásának is köszönhető, hogy idén az intézmény nyerte el az író munkásságával foglalkozó nemzetközi konferencia rendezési jogát.
06 Jun
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új műszaki laboratórium, DEMEK-jubileum, Szent László konferencia, doktoravató, Food Day, Sárgulás– az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
06 Jun
Zola Debrecenben
A francia író dédunokája is előadást tart azon a nemzetközi konferencián, amelyet a Zola munkásságát kutató szervezet, az Association Internationale Zola et Naturalisme (AIZEN) a Debreceni Egyetemmel közösen tart június 8-10. között.
26 May
Szobor a példaadó professzornak
Halálának 20. évfordulóján tanítványai, családtagjai, barátai és egykori kollégái körében avatták fel Árvay Sándor professzor szobrát a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája előtt. A klinikaigazgató mellszobra Ecsedi Zsolt szobrász munkája.
18 May
„Múltunk alapja, jövőnk oszlopa”
Szent László hitbeli öröksége és az egyházak olyan kohéziós erőt jelentenek, amely kaput nyit a határon túliak, a világ magyarsága felé – mondta a lovagkirály értékeit bemutató konferencián Jávor András, a Debreceni Egyetem rektori főtanácsadója.
18 May
Tények és tévhitek a babanyelvről
Hogyan sajátítják el anyanyelvüket a kisbabák? Erre is kereste a választ legújabb könyvében a Debreceni Egyetem Magyar Nyelvtudományi Tanszékének tanársegédje, Fehér Krisztina.

v1.0-alpha95