18 Aug
Beck Mihály (1929–2017)
Életének 88. évében, július 31-én elhunyt Beck Mihály akadémikus, a Debreceni Egyetem professor emeritusa, a korábbi Kossuth Lajos Tudományegyetem volt rektora, az MTA Akadémiai Aranyérmével elismert nemzetközi hírű vegyészprofesszor.
10 Aug
Magyar konyha, magyar tánc
Tánctanítás, daltanulás és magyaros ízek: a Nyári Egyetem négy hete alatt négy hazai tájegység zenéjével, táncaival és ételeivel is megismerkedhettek a kurzus hallgatói.
09 Aug
Egy húron pendülnek
Gitárversenyen és kamarazenei képzésen is részt vehetnek, valamint zenekarban is kipróbálhatják magukat a Klasszikus Gitárosok Találkozójának résztvevői a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán. A zeneszerető közönséget ingyenes koncertekkel várják.
08 Aug
Visegrádi négyek – tiniszemmel
Hogyan vélekednek a tizenévesek a visegrádi négyekről? Ezzel a központi témával hirdetett háromnapos programot az érintett országokban élő fiataloknak a Debreceni Nyári Egyetem augusztus 2-4. között.
07 Aug
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ponthatárok, orvosi bravúr, Debreceni Nyári Egyetem, TTK tábor, Universiade, „okos” fesztivál - az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított júliusban is a Díszudvar magazin.
24 Jul
Ezrek az Egyetem Téren
Látványos kísérletek, hennafestés, véralkoholszint-mérés, ételkóstolás, házasságkötés – csak néhány az Egyetem Tér programjai közül. Emellett a Debreceni Egyetem érdekes beszélgetésekkel, koncertekkel várta az érdeklődőket a 10. Campus Fesztiválon.
24 Jul
Kodály és Haydn útján a világzenekar
A Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar hangversenyével véget ért vasárnap az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiája a Debreceni Egyetemen. A turné során Pozsonyban, Galántán, Budapesten és Eisenstadtban adnak koncertet.
21 Jul
Elrajtolt a Campus Fesztivál
A szerdai 0. nap után csütörtökön hivatalosan is megkezdődött a X. Campus Fesztivál. Kelet-Magyarország legnagyobb nyári bulija idén átlépheti a százezres látogatói számot. Már a nulladik napra is 23 ezren érkeztek.
17 Jul
Jó hírünket viszik a világban
Több mint kétszázan ismerkednek a magyar nyelvvel, kultúrával, történelemmel az elkövetkező hetekben a Debreceni Egyetemen, ahol július 17-én ünnepélyes megnyitóval és faültetéssel kezdődött meg az idei, 90. Nyári Egyetem.
10 Jul
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új vezetők az egyetem élén, stratégiai megállapodások világcégekkel, csúcsszezont zárt a DEAC, jön a YoUDay – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított júniusban is a Díszudvar magazin.

v1.0-alpha95